Lacombe U18 Women
Curling Scores
Lacombe U18 Women
Nov 28 - 30, 2025
|
| Draw Nov 30 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Samantha Maurier St. Albert, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Kieran Roa Calgary, AB |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 3 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Samantha Maurier
| Games: | 1 |
| Record: | 0W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.67 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Kieran Roa
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Kieran Roa
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 9.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Samantha Maurier
Kieran Roa
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Nov 30 -- 12:30pm MT | |||
| Abbs | 2 | Final | |
| Padget | 9 | (7) | |
| Deschiffart | 3 | Final | |
| Nelson | 2 | (7) | |
| Maurier | 1 | Final | |
| Roa | 9 | (6) | |
| Abbs | 2 | Final | |
| Padget | 9 | (7) | |
| Deschiffart | 3 | Final | |
| Nelson | 2 | (7) | |
| Maurier | 1 | Final | |
| Roa | 9 | (6) |
| Abbs | 2 | Final | |
| Padget | 9 | (7) | |
| Deschiffart | 3 | Final | |
| Nelson | 2 | (7) | |
| Maurier | 1 | Final | |
| Roa | 9 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












