Uppsala Mixed Doubles
Curling Scores
Uppsala Mixed Doubles
Dec 4 - 7, 2025
|
| Draw Dec 4 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rykove/Rykov , LTU |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 2 | |||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
2 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 | X | X | 8 | ||
Event Statistics
Rykove/Rykov
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.44 |
| PA/G: | 14.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.09 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Rykove/Rykov
| Games: | 21 |
| Record: | 8W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.76 |
| PA/G: | 9.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Kaldvee/Lill
| Games: | 57 |
| Record: | 32W - 25L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Rykove/Rykov
Kaldvee/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














