Uppsala Mixed Doubles
Curling Scores
Uppsala Mixed Doubles
Dec 4 - 7, 2025
|
| Draw Dec 7 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Thunman/Granbom Uppsala, SWE |
![]() |
3 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6 | X | X | 13 | ||
| Nilsson/Olofsson Sundbyberg, SWE |
0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | 5 | |||
Event Statistics
Thunman/Granbom
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.71 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Nilsson/Olofsson
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.32 |
| PA/G: | 9.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Thunman/Granbom
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.38 |
| PA/G: | 8.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Nilsson/Olofsson
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.32 |
| PA/G: | 9.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Thunman/Granbom
Nilsson/Olofsson
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Dec 7 -- 8:30am CET | |||
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
|
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













