Uppsala Mixed Doubles
Curling Scores
Uppsala Mixed Doubles
Dec 4 - 7, 2025
|
| Draw Dec 7 - 2:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Schwaller/Schwaller Bern, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
| McMillan/Bryce Stirling, SCO |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
Schwaller/Schwaller
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.29 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
McMillan/Bryce
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.11 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Schwaller/Schwaller
| Games: | 32 |
| Record: | 16W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 8.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
McMillan/Bryce
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.11 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Schwaller/Schwaller
McMillan/Bryce
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Dec 7 -- 8:30am CET | |||
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
|
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
| Thun/Gran | 13 | Final | |
| Nils/Olof | 5 | (6) ![]() |
|
| Schw/Schw | 4 | Final | |
| McMi/Bryc | 7 | (8) ![]() |
|
| Wran/Wran | 6 | Final | |
| Walc/Augu | 8 | (8) ![]() |
|
| Davi/Watt | 9 | Final | |
| Engl/Wund | 4 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















