Rick Rowsell Classic
Curling Scores
Rick Rowsell Classic
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 14 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Carrie Vautour St. John's, NL |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 7 | ||
| Stacie Curtis St. John's, NL |
0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Carrie Vautour
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.18 |
| PA/G: | 5.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Stacie Curtis
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.71 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Carrie Vautour
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Stacie Curtis
| Games: | 18 |
| Record: | 7W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Carrie Vautour
Stacie Curtis
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Dec 14 -- 11:30am NT | |||
| Vautour | 7 | Final | |
| Curtis | 9 | (8) | |
| Boland | 6 | Final | |
| Godsland | 5 | (8) | |
| Vautour | 7 | Final | |
| Curtis | 9 | (8) | |
| Boland | 6 | Final | |
| Godsland | 5 | (8) |
| Vautour | 7 | Final | |
| Curtis | 9 | (8) | |
| Boland | 6 | Final | |
| Godsland | 5 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















