Ontario Men's Curling Championship
Curling Scores
Ontario Men's Curling Championship
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 10 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Scott Howard Navan, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Mark Kean Woodstock, ON |
![]() |
1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 10 | |||
Event Statistics
Scott Howard
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Mark Kean
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scott Howard
| Games: | 45 |
| Record: | 27W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Mark Kean
| Games: | 53 |
| Record: | 32W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.26 |
| PA/G: | 6.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Scott Howard
Mark Kean
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















