Ontario Men's Curling Championship
Curling Scores
Ontario Men's Curling Championship
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Scott Howard Navan, ON |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 9 | |||
| Michael Fournier Whitby, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 | ||
Event Statistics
Scott Howard
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Michael Fournier
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scott Howard
| Games: | 45 |
| Record: | 27W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Michael Fournier
| Games: | 43 |
| Record: | 24W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.90 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Scott Howard
Michael Fournier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















