RME New Holland Alberta Summit of Champions presented by Best Western
Curling Scores
RME New Holland Alberta Summit of Champions presented by Best Western
Jan 5 - 11, 2026
|
| Draw Jan 6 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 9 | ||
| Darren Moulding Calgary, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 4.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Darren Moulding
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Kevin Koe
| Games: | 49 |
| Record: | 28W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Darren Moulding
| Games: | 28 |
| Record: | 19W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.03 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Darren Moulding
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















