Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Curling Scores
Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Dec 5 - 7, 2025
|
| Draw Dec 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Rob Johnson Calgary, AB |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||||
| Darren Moulding Calgary, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 4 | 0 | X | 10 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rob Johnson
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 7.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Darren Moulding
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.47 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rob Johnson
Darren Moulding
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Sat, Dec 6 -- 4:00pm ET | |||
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) | |
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) |
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















