Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Curling Scores
Curling Alberta Men's Provincial Qualifier
Dec 5 - 7, 2025
|
| Draw Dec 6 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Daniel Humbke Lacombe, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | |||
| Kieran Channon Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daniel Humbke
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kieran Channon
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Daniel Humbke
Kieran Channon
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Sat, Dec 6 -- 4:00pm ET | |||
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) | |
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) |
| Johnson | 5 | Final | |
| Moulding | 10 | (7) | |
| Humbke | 6 | Final | |
| Channon | 7 | (EE) | |
| McKenzie | 11 | Final | |
| Gerdung | 8 | (9) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














