Scotties Tournament of Hearts
Curling Scores
Scotties Tournament of Hearts
Jan 23 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 29 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jolene Campbell Regina, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
| Kaitlyn Lawes Winnipeg, MB |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jolene Campbell
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.39 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Kaitlyn Lawes
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.69 |
| PA/G: | 4.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Jolene Campbell
| Games: | 46 |
| Record: | 31W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Kaitlyn Lawes
| Games: | 62 |
| Record: | 43W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Jolene Campbell
Kaitlyn Lawes
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















