Hack2House U20 Junior Classic
Curling Scores
Hack2House U20 Junior Classic
Jan 23 - 25, 2026
|
| Draw Jan 25 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nolan Duncan Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
| Harrison Hrynew New Westminster, BC |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 2 | |||
Event Statistics
Nolan Duncan
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 7.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Harrison Hrynew
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Nolan Duncan
| Games: | 31 |
| Record: | 17W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 6.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Harrison Hrynew
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.55 |
| PA/G: | 7.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Nolan Duncan
Harrison Hrynew
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Jan 25 -- 9:00am MT | |||
| Hiebert | 8 | Final | |
| Mitsopoulos | 1 | (4) ![]() |
|
| Duncan | 3 | Final | |
| Hrynew | 2 | (7) ![]() |
|
| Hiebert | 8 | Final | |
| Mitsopoulos | 1 | (4) ![]() |
|
| Duncan | 3 | Final | |
| Hrynew | 2 | (7) ![]() |
| Hiebert | 8 | Final | |
| Mitsopoulos | 1 | (4) ![]() |
|
| Duncan | 3 | Final | |
| Hrynew | 2 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













