Mexico Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Mexico Mixed Doubles National Championship
Apr 3 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Serra/Tompkins Mexico City, MEX |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Perez/Abreu Mexico City, MEX |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | |||
Event Statistics
Serra/Tompkins
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Perez/Abreu
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 9.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Serra/Tompkins
| Games: | 21 |
| Record: | 9W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 9.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Serra/Tompkins
Perez/Abreu
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















