Curling Ontario Men's Open Qualifier
Curling Scores
Curling Ontario Men's Open Qualifier
Dec 12 - 14, 2025
|
| Draw Dec 14 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jacob Lamb Dundas, ON |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||||
| Weston Oryniak Toronto, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jacob Lamb
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Weston Oryniak
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 4.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jacob Lamb
Weston Oryniak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Sun, Dec 14 -- 9:00am ET | |||
| Lamb | 3 | Final | |
| Oryniak | 7 | (7) | |
| Rooney | 8 | Final | |
| Ross | 5 | (8) | |
| Biemans | 2 | Final | |
| MacTavish | 11 | (7) | |
| Ferris | 5 | Final | |
| McNamara | 6 | (7) | |
| Lamb | 3 | Final | |
| Oryniak | 7 | (7) | |
| Rooney | 8 | Final | |
| Ross | 5 | (8) | |
| Biemans | 2 | Final | |
| MacTavish | 11 | (7) | |
| Ferris | 5 | Final | |
| McNamara | 6 | (7) |
| Lamb | 3 | Final | |
| Oryniak | 7 | (7) | |
| Rooney | 8 | Final | |
| Ross | 5 | (8) | |
| Biemans | 2 | Final | |
| MacTavish | 11 | (7) | |
| Ferris | 5 | Final | |
| McNamara | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















