Curling Ontario Women's Open Qualifier
Curling Scores
Curling Ontario Women's Open Qualifier
Dec 13 - 14, 2025
|
| Draw Dec 13 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jessica Corrado , ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
| Cathy Auld , ON |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jessica Corrado
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.58 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Cathy Auld
| Games: | 2 |
| Record: | 2W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.71 |
| PA/G: | 2.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jessica Corrado
Cathy Auld
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sat, Dec 13 -- 7:00pm ET | |||
| Corrado | 2 | Final | |
| Auld | 4 | (8) | |
| Markle | 7 | Final | |
| Gardner | 6 | (9) | |
| Ideson | 8 | Final | |
| Lovitt | 5 | (8) | |
| Corrado | 2 | Final | |
| Auld | 4 | (8) | |
| Markle | 7 | Final | |
| Gardner | 6 | (9) | |
| Ideson | 8 | Final | |
| Lovitt | 5 | (8) |
| Corrado | 2 | Final | |
| Auld | 4 | (8) | |
| Markle | 7 | Final | |
| Gardner | 6 | (9) | |
| Ideson | 8 | Final | |
| Lovitt | 5 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















