Winter Olympics - Mixed Doubles
Curling Scores
Winter Olympics - Mixed Doubles
Feb 4 - 10, 2026
|
| Draw Feb 10 - 8:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dodds/Mouat Stirling, GBR |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
| Constantini/Mosaner Cortina d'Ampezzo, ITA |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Constantini/Mosaner
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 13 |
| Record: | 11W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Dodds/Mouat
Constantini/Mosaner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















