Winter Olympics - Women
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Winter Olympics - Women
Feb 11 - 22, 2026
|
| Draw Feb 15 - 8:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Denmark Dupont, M |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | X | 7 | |||
| Italy Constantini, S |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||||
Event Statistics
Denmark
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.90 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Italy
| Games: | 9 |
| Record: | 2W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.60 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Denmark
| Games: | 105 |
| Record: | 69W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Italy
| Games: | 80 |
| Record: | 38W - 42L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.01 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Denmark
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















