USPORT Curling Canada University Championships
Curling Scores
USPORT Curling Canada University Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 17 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dalhousie Tigers Halifax, NS |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Calgary Dinos Calgary, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dalhousie Tigers
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Calgary Dinos
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dalhousie Tigers
Calgary Dinos
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













