USPORT Curling Canada University Championships
Curling Scores
USPORT Curling Canada University Championships
Feb 17 - 21, 2026
|
| Draw Feb 18 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wilfrid Laurier Golden Hawks Waterloo, ON |
0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 8 | |||
| York University Lions Toronto, ON |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wilfrid Laurier Golden Hawks
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
York University Lions
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.60 |
| PA/G: | 9.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wilfrid Laurier Golden Hawks
York University Lions
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













