Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 9 - 12:35 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Norway Stordahl, J |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||
| China Wang, H |
1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 5 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Norway
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 8.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
China
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.62 |
| PA/G: | 6.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Norway
China
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Mon, Mar 9 -- 6:35pm CET | |||
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| CHN (Wang) | 11 | (7) | |
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 5 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 5 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 6 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 8 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| CHN (Wang) | 11 | (7) | |
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 5 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 5 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 6 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 8 | (7) |
| NOR (Stordahl) | 2 | Final | |
| CHN (Wang) | 11 | (7) | |
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 5 | (8) | |
| GBR (Nibloe) | 5 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) | |
| USA (Thums) | 6 | Final | |
| LAT (Djacenko) | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 5, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden won the LGT World Men's Curling Championship 2026 gold medals and title on Saturday afternoon (4 April) by 9-6 against Matt Dunstone's Canada at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States.
-
April 5, 2026
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












