Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 12 - 12:35 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Korea Yang, H |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
| Italy Marchese, E |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korea
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Italy
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Scoring Records - Season
Korea
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 12 -- Thu, Mar 12 -- 6:35pm CET | |||
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) | |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SVK (Zatko) | 4 | (7) | |
| NOR (Stordahl) | 9 | Final | |
| GBR (Nibloe) | 2 | (6) | |
| KOR (Yang) | 6 | Final | |
| ITA (Marchese) | 5 | (8) | |
| CAN (Ideson) | 7 | Final | |
| USA (Thums) | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













