Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 13 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
![]() |
3 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | X | X | 7 | ||
| Honoka Sasaki Kitami, JPN |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 4.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Honoka Sasaki
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 8.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 43 |
| Record: | 29W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 6.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Honoka Sasaki
| Games: | 15 |
| Record: | 5W - 10L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.24 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Anna Hasselborg
Honoka Sasaki
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















