Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 13 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Koki Ogiwara Sapporo, JPN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 6 | ||
| Ryo Wakabayashi Okayama, JPN |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Koki Ogiwara
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Ryo Wakabayashi
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 12.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Koki Ogiwara
| Games: | 19 |
| Record: | 10W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Ryo Wakabayashi
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.08 |
| PA/G: | 9.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Koki Ogiwara
Ryo Wakabayashi
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















