Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Mar 12 - 15, 2026
|
| Draw Mar 13 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Magnus Ramsfjell Trondheim, NOR |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | |||
| Kotaro Noguchi Sendai-shi, JPN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | ||
Event Statistics
Magnus Ramsfjell
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Kotaro Noguchi
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 11.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Magnus Ramsfjell
| Games: | 64 |
| Record: | 37W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Kotaro Noguchi
| Games: | 18 |
| Record: | 11W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.02 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Magnus Ramsfjell
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Sondre Svorkmo-Lundberg (Aug 29, 2025)
> 4 in 4th End vs. Fredrik Nyman (Aug 29, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Jacob Schmidt (Aug 28, 2025)
> 3 in 5th End vs. Felix Luethold (Aug 14, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Xiao Ming Xu (Aug 16, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 8th End vs. Cameron Bryce (Aug 28, 2025)
Kotaro Noguchi
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















