Paralympic Winter Games - Fours
Curling Scores
Paralympic Winter Games - Fours
Mar 7 - 14, 2026
|
| Draw Mar 13 - 4:05 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Korea Yang, H |
0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | |||
| Canada Ideson, M |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 8 | ||
Event Statistics
Korea
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 11W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.12 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Scoring Records - Season
Korea
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Fri, Mar 13 -- 10:05am CET | |||
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| CAN (Ideson) | 8 | (8) | |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) ![]() |
|
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| CAN (Ideson) | 8 | (8) | |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) ![]() |
| KOR (Yang) | 7 | Final | |
| CAN (Ideson) | 8 | (8) | |
| CHN (Wang) | 7 | Final | |
| SWE (Petersson-Dahl) | 6 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













