New Holland Canadian Under-20 Championship
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
New Holland Canadian Under-20 Championship
Mar 28 - Apr 4, 2026
|
| Draw Apr 1 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yukon Floyd, N |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Alberta Hiebert, J |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | X | 9 | ||
Event Statistics
Yukon
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.48 |
| PA/G: | 11.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.04 |
Alberta
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yukon
Alberta
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: 13 -- Wed, Apr 1 -- 2:00pm ET | |||
| ON (MacTavish) | 7 | Final | |
| NS (Atherton) | 5 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 9 | (7) ![]() |
|
| NO (Winters) | 7 | Final | |
| SK (Robinson) | 1 | (7) ![]() |
|
| BC (Hrynew) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 6 | (8) | |
| MB (Sugden) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) | |
| QC (Tremblay) | 9 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (7) | |
| NL (Perry) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 2 | (6) | |
| PEI (Bruce) | 3 | Final | |
| SK (Snow) | 8 | (7) | |
| ON (MacTavish) | 7 | Final | |
| NS (Atherton) | 5 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 9 | (7) ![]() |
|
| NO (Winters) | 7 | Final | |
| SK (Robinson) | 1 | (7) ![]() |
|
| BC (Hrynew) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 6 | (8) | |
| MB (Sugden) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) | |
| QC (Tremblay) | 9 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (7) | |
| NL (Perry) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 2 | (6) | |
| PEI (Bruce) | 3 | Final | |
| SK (Snow) | 8 | (7) |
| ON (MacTavish) | 7 | Final | |
| NS (Atherton) | 5 | (EE) | |
| YK (Floyd) | 2 | Final | |
| AB (Hiebert) | 9 | (7) ![]() |
|
| NO (Winters) | 7 | Final | |
| SK (Robinson) | 1 | (7) ![]() |
|
| BC (Hrynew) | 8 | Final | |
| NB (Matheson) | 6 | (8) | |
| MB (Sugden) | 2 | Final | |
| AB (Hlushak) | 7 | (7) | |
| QC (Tremblay) | 9 | Final | |
| NS (Lockhart) | 3 | (7) | |
| NL (Perry) | 8 | Final | |
| NO (Curtis) | 2 | (6) | |
| PEI (Bruce) | 3 | Final | |
| SK (Snow) | 8 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












