Mixed Doubles Prague Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mixed Doubles Prague Trophy
Apr 9 - 12, 2026
|
| Draw Apr 10 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Walter/Lutaud Saint-Germain, SUI |
1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 8 | |||
| Cihlarova/Macek , CZE |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Walter/Lutaud
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 12.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Cihlarova/Macek
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Cihlarova/Macek
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.21 |
| PA/G: | 8.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Walter/Lutaud
Cihlarova/Macek
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Fri, Apr 10 -- 11:00am CET | |||
| Walt/Luta | 8 | Final | |
| Cihl/Mace | 7 | (8) | |
| Oliv/Ming | 3 | Final | |
| Udva/Tata | 10 | (6) | |
| Fark/Jakl | 9 | Final | |
| Pint/Kiss | 5 | (8) | |
| Krup/Blah | 5 | Final | |
| Augu/Reic | 7 | (8) | |
| Walt/Luta | 8 | Final | |
| Cihl/Mace | 7 | (8) | |
| Oliv/Ming | 3 | Final | |
| Udva/Tata | 10 | (6) | |
| Fark/Jakl | 9 | Final | |
| Pint/Kiss | 5 | (8) | |
| Krup/Blah | 5 | Final | |
| Augu/Reic | 7 | (8) |
| Walt/Luta | 8 | Final | |
| Cihl/Mace | 7 | (8) | |
| Oliv/Ming | 3 | Final | |
| Udva/Tata | 10 | (6) | |
| Fark/Jakl | 9 | Final | |
| Pint/Kiss | 5 | (8) | |
| Krup/Blah | 5 | Final | |
| Augu/Reic | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











