U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Apr 25 - 28, 2026
|
| Draw Apr 27 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniel Hocevar Toronto, ON |
![]() |
2 | 1 | 3 | ||||||||
| Bradley Moser Saskatoon, SK |
0 | 0 | ![]() | 0 | ||||||||
Event Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 3.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Bradley Moser
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.58 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 44 |
| Record: | 20W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Bradley Moser
| Games: | 52 |
| Record: | 26W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.63 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Daniel Hocevar
Bradley Moser
HIGH END SCORE: HAMMER
> 2 in 7th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
> 2 in 4th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 8th End vs. Jace Freeman (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Jayden King (Aug 26, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 2nd End vs. Jayden King (Aug 26, 2025)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















