U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Apr 25 - 28, 2026
|
| Draw Apr 28 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniel Hocevar Toronto, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||
| Jordon McDonald Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 7 | |||
Event Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 4.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Jordon McDonald
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.80 |
| PA/G: | 4.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 44 |
| Record: | 20W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Jordon McDonald
| Games: | 61 |
| Record: | 35W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Daniel Hocevar
Jordon McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















