World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Apr 30 - May 3, 2026
|
| Draw May 2 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Richards/Davies Edmonton, AB |
0 | |||||||||||
| Laurie/Brewster Aberdeen, SCO |
0 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Richards/Davies
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.75 |
Laurie/Brewster
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Richards/Davies
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Laurie/Brewster
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.77 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Richards/Davies
Laurie/Brewster
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 9 -- Sat, May 2 -- 9:00am MT | |||
| Hard/Dunc | |||
| Kenn/Molb | |||
| Evan/Dalr | |||
| Cinn/Tao | |||
| Than/Maca | |||
| Fran/Tayl | |||
| Rich/Davi | |||
| Laur/Brew | |||
| Arbu/Macd | |||
| Blai/Whit | |||
| Miur/Fuji | |||
| Gray/Piet | |||
| Hard/Dunc | |||
| Kenn/Molb | |||
| Evan/Dalr | |||
| Cinn/Tao | |||
| Than/Maca | |||
| Fran/Tayl | |||
| Rich/Davi | |||
| Laur/Brew | |||
| Arbu/Macd | |||
| Blai/Whit | |||
| Miur/Fuji | |||
| Gray/Piet |
| Hard/Dunc | |||
| Kenn/Molb | |||
| Evan/Dalr | |||
| Cinn/Tao | |||
| Than/Maca | |||
| Fran/Tayl | |||
| Rich/Davi | |||
| Laur/Brew | |||
| Arbu/Macd | |||
| Blai/Whit | |||
| Miur/Fuji | |||
| Gray/Piet |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












