ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 1 - 4:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hungary Udvardi-Palancsa/Tatar |
![]() |
2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | X | 9 | |||
| France Barbarin/Coulot |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hungary
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
France
| Games: | 10 |
| Record: | 1W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.30 |
| PA/G: | 11.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Hungary
| Games: | 18 |
| Record: | 11W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.94 |
| PA/G: | 8.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
France
| Games: | 26 |
| Record: | 15W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.05 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Hungary
France
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














