World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Apr 30 - May 3, 2026
|
| Draw May 3 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evans/Dalrymple Edmonton, AB |
![]() |
4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Laurie/Brewster Aberdeen, SCO |
0 | 2 | 0 | 3 | 4 | 0 | 3 | X | 12 | |||
Event Statistics
Evans/Dalrymple
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.08 |
| PA/G: | 7.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Laurie/Brewster
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.33 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Evans/Dalrymple
Laurie/Brewster
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, May 3 -- 10:00am MT | |||
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
|
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













