World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Open U25 Mixed Doubles Curling Championship
Apr 30 - May 3, 2026
|
| Draw May 3 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Raniseth/Crough Calgary, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Gray-Withers/Pietrangelo Edmonton, AB |
2 | 0 | 3 | 2 | 1 | X | 8 | |||||
Event Statistics
Raniseth/Crough
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Gray-Withers/Pietrangelo
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.20 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Season Statistics
Raniseth/Crough
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Gray-Withers/Pietrangelo
| Games: | 19 |
| Record: | 17W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.85 |
| PA/G: | 5.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Scoring Records - Season
Raniseth/Crough
Gray-Withers/Pietrangelo
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, May 3 -- 10:00am MT | |||
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
|
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
| Evan/Dalr | 5 | Final | |
| Laur/Brew | 12 | (7) ![]() |
|
| Rani/Crou | 1 | Final | |
| Gray/Piet | 8 | (5) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













