Australia Mens Curling Championships
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mens Curling Championships
May 17 - 22, 2026
|
| Draw May 17 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ian Gagnon , AUS |
3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 10 | |||
| Phil Goschnick , AUS |
![]() |
0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ian Gagnon
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.45 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Phil Goschnick
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ian Gagnon
Phil Goschnick
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Sun, May 17 -- 9:00pm ET | |||
| Gagnon | 10 | Final | |
| Goschnick | 5 | (7) | |
| Panoussi | 12 | Final | |
| Kildey | 0 | (6) | |
| Gagnon | 10 | Final | |
| Goschnick | 5 | (7) | |
| Panoussi | 12 | Final | |
| Kildey | 0 | (6) |
| Gagnon | 10 | Final | |
| Goschnick | 5 | (7) | |
| Panoussi | 12 | Final | |
| Kildey | 0 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











