Australia Mixed Doubles Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Australia Mixed Doubles Curling Championships
May 24 - 27, 2026
|
| Draw May 23 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Wytrychowski/Hewitt , AUS |
![]() |
3 | 2 | 4 | 0 | ![]() | 9 | |||||
| Elliott/Freshwater , AUS |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wytrychowski/Hewitt
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Elliott/Freshwater
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wytrychowski/Hewitt
Elliott/Freshwater
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Sat, May 23 -- 4:00pm ET | |||
| Wytr/Hewi | 9 | 5th | |
| Elli/Fres | 1 | ||
| Forg/Benc | 3 | 5th | |
| Robi/Fran | 3 | ||
| Duns/Gagn | 2 | 5th | |
| Szen/Will | 6 | ||
| Cavi/Webs | 1 | 5th | |
| West/Pano | 7 | ||
| Wytr/Hewi | 9 | 5th | |
| Elli/Fres | 1 | ||
| Forg/Benc | 3 | 5th | |
| Robi/Fran | 3 | ||
| Duns/Gagn | 2 | 5th | |
| Szen/Will | 6 | ||
| Cavi/Webs | 1 | 5th | |
| West/Pano | 7 |
| Wytr/Hewi | 9 | 5th | |
| Elli/Fres | 1 | ||
| Forg/Benc | 3 | 5th | |
| Robi/Fran | 3 | ||
| Duns/Gagn | 2 | 5th | |
| Szen/Will | 6 | ||
| Cavi/Webs | 1 | 5th | |
| West/Pano | 7 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













