Kanto Playdown
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kanto Playdown
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 29 - 10:10 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryutaro Tani , JPN |
0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | X | 11 | |||
| Junpei Kanda , JPN |
![]() |
2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryutaro Tani
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.25 |
| PA/G: | 5.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Junpei Kanda
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ryutaro Tani
Junpei Kanda
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Thu, Jan 29 -- 10:10pm ET | |||
| Sekiwa | 2 | Final | |
| Okada | 8 | (7) | |
| Tani | 11 | Final | |
| Kanda | 5 | (7) | |
| Tanaka | 5 | Final | |
| Yamasaki | 3 | (7) | |
| Sekiwa | 2 | Final | |
| Okada | 8 | (7) | |
| Tani | 11 | Final | |
| Kanda | 5 | (7) | |
| Tanaka | 5 | Final | |
| Yamasaki | 3 | (7) |
| Sekiwa | 2 | Final | |
| Okada | 8 | (7) | |
| Tani | 11 | Final | |
| Kanda | 5 | (7) | |
| Tanaka | 5 | Final | |
| Yamasaki | 3 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















