Kanto Playdown
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kanto Playdown
Jan 30 - Feb 1, 2026
|
| Draw Jan 30 - 4:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daiki Shikano , JPN |
![]() |
1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Hideyuki Sekiwa , JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daiki Shikano
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.81 |
| PA/G: | 4.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Hideyuki Sekiwa
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.64 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Daiki Shikano
Hideyuki Sekiwa
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Fri, Jan 30 -- 4:50am ET | |||
| Ooyanagi | 2 | Final | |
| Kasahara | 8 | (6) | |
| Okada | 7 | Final | |
| Hosada | 9 | (EE) | |
| Shikano | 5 | Final | |
| Sekiwa | 3 | (8) | |
| Yamasaki | 2 | Final | |
| Tani | 10 | (7) | |
| Kanda | 9 | Final | |
| Tanaka | 2 | (6) | |
| Ooyanagi | 2 | Final | |
| Kasahara | 8 | (6) | |
| Okada | 7 | Final | |
| Hosada | 9 | (EE) | |
| Shikano | 5 | Final | |
| Sekiwa | 3 | (8) | |
| Yamasaki | 2 | Final | |
| Tani | 10 | (7) | |
| Kanda | 9 | Final | |
| Tanaka | 2 | (6) |
| Ooyanagi | 2 | Final | |
| Kasahara | 8 | (6) | |
| Okada | 7 | Final | |
| Hosada | 9 | (EE) | |
| Shikano | 5 | Final | |
| Sekiwa | 3 | (8) | |
| Yamasaki | 2 | Final | |
| Tani | 10 | (7) | |
| Kanda | 9 | Final | |
| Tanaka | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











