Italian National Qualifier
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Italian National Qualifier
Nov 1 - Jan 11, 2026
|
| Draw Nov 1 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniele Casagrande Cembra, ITA |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Stefano Spiller Bormio, ITA |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daniele Casagrande
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Stefano Spiller
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 4.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Stefano Spiller
| Games: | 37 |
| Record: | 26W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Daniele Casagrande
Stefano Spiller
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Sat, Nov 1 -- 7:00pm CET | |||
| Casagrande | 2 | Final | |
| Spiller | 5 | (7) | |
| Gonin | 6 | Final | |
| Pimpini | 7 | (8) | |
| Casagrande | 2 | Final | |
| Spiller | 5 | (7) | |
| Gonin | 6 | Final | |
| Pimpini | 7 | (8) |
| Casagrande | 2 | Final | |
| Spiller | 5 | (7) | |
| Gonin | 6 | Final | |
| Pimpini | 7 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











