Meyers Norris Penny Cash Spiel
Curling Scores
Meyers Norris Penny Cash Spiel
Nov 24 - 27, 2006
|
| Draw Nov 24 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mark Klinck Edmonton, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | X | 9 | |||
| Randy Guidinger Edmonton, |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mark Klinck
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 7.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Randy Guidinger
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 13.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mark Klinck
Randy Guidinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















