McCain Superspiel West
Curling Scores
McCain Superspiel West
Oct 30 - Nov 1, 1992
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Eugene Hritzuk Saskatoon, SK |
6 | X | 6 | |||||||||||
| Mark Dacey Saskatoon, SK |
5 | X | 5 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Eugene Hritzuk
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 18.33 |
| PA/G: | 18.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.89 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Mark Dacey
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 20.00 |
| PA/G: | 19.00 |
| Hammer Efficiency: | 1.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Eugene Hritzuk
Mark Dacey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













