Scottish Qualifiers
Curling Scores
Scottish Qualifiers
Dec 17 - Jan 31, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Graham Shaw Perth, SCO |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | 6 | |||||
| Allan Gillies , SCO |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Graham Shaw
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 5.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Allan Gillies
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.31 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Graham Shaw
Allan Gillies
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












