Curling Scores
USA Women's Challenge Round
Jan 19 - 22, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Amanda Tucker St. Thomas, ND |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Allison Pottinger St. Paul, MN |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Amanda Tucker
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Allison Pottinger
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 4.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Amanda Tucker
Allison Pottinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















