Curling Scores
US Curling Nationals
Feb 11 - 18, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Patti Lank Lewiston, NY |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | X | 6 | |||
| Cassie Potter St. Paul, MN |
![]() |
2 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Patti Lank |
18 |
58 |
2.10 | 5.2 | 68% |
| 3: | Nina Spatola |
20 |
82 |
2.08 | 5.3 | 87% |
| 2: | Caitlin Maroldo |
20 |
73 |
1.92 | 5.2 | 76% |
| 1: | Molly Bonner |
20 |
75 |
1.28 | 7.3 | 76% |
| TEAM TOTALS | 78 | 288 | 1.84 | 5.8 | 77% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Cassie Potter |
20 |
72 |
2.16 | 3.7 | 76% |
| 3: | Jamie Haskell |
20 |
79 |
1.98 | 5.2 | 83% |
| 2: | Jackie Lemke |
20 |
80 |
1.58 | 5.0 | 82% |
| 1: | Steph Sambor |
14 |
38 |
2.22 | 5.5 | 57% |
| TEAM TOTALS | 74 | 269 | 1.96 | 4.8 | 76% | |
Event Statistics
Patti Lank
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.71 |
| PA/G: | 6.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Cassie Potter
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Patti Lank
Cassie Potter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















