Curling Scores
Co-operative Funeralcare Scottish Championship
Feb 12 - 19, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Logan Gray Stirling, SCO |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 7 | |||
| Graeme Black Lockerbie, SCO |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Logan Gray
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.08 |
| PA/G: | 6.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.74 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Graeme Black
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.30 |
| PA/G: | 7.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Logan Gray
Graeme Black
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Logan Gray | ||
| Graeme Black | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














