Curling Scores
Scotties Tournament of Hearts
Jan 30 - Feb 7, 2010
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Krista McCarville Thunder Bay, ON |
0 | 3 | 0 | 5 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 12 | ||||
| Eve Belisle Saint-Romuald, PQ |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krista McCarville
| Games: | 14 |
| Record: | 9W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Eve Belisle
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.53 |
| PA/G: | 7.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Krista McCarville
Eve Belisle
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















