Curling Scores
Swiss Cup Basel
Oct 4 - 7, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tomi Rantamaki , FIN |
3 | X | 3 | |||||||||
| Alexsey Tselousov Moscow, RUS |
5 | X | 5 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tomi Rantamaki
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Alexsey Tselousov
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tomi Rantamaki
Alexsey Tselousov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Tomi Rantamaki | ||
| Alexsey Tselousov | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















