Curling Scores
Arctic Snowplows Classic
Nov 9 - 11, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brandon Corbett Rochester, NY |
4 | X | 4 | |||||||||
| Bowie Abbis-Mills Aylmer, ON |
7 | X | 7 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brandon Corbett
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 26.00 |
| PA/G: | 20.00 |
| Hammer Efficiency: | 1.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Bowie Abbis-Mills
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 31.67 |
| PA/G: | 21.67 |
| Hammer Efficiency: | 1.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brandon Corbett
Bowie Abbis-Mills
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















