Curling Scores
Challenge Casino de Charlevoix
Nov 22 - 25, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Steve Laycock Saskatoon, SK |
0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | X | 7 | |||
| Eddie MacKenzie Charlottetown, PEI |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steve Laycock
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.15 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Eddie MacKenzie
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steve Laycock
Eddie MacKenzie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















