Curling Scores
International ZO Womens Tournament
Nov 30 - Dec 2, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mirjam Ott Davos, SUI |
![]() |
3 | 2 | 3 | 3 | X | 11 | |||||
| Daniela Driendl Fuessen, GER |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mirjam Ott
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 14.52 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.63 |
Daniela Driendl
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 11.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mirjam Ott
Daniela Driendl
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















