Curling Scores
The National
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Steve Laycock Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
16 |
50 |
1.52 | 5.8 | 64% |
| 3: | Pat Simmons |
16 |
56 |
2.22 | 5.0 | 74% |
| 2: | Carter Rycroft |
16 |
62 |
2.36 | 6.5 | 83% |
| 1: | Nolan Thiessen |
16 |
57 |
1.52 | 4.2 | 73% |
| TEAM TOTALS | 64 | 225 | 1.90 | 5.4 | 74% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Steve Laycock |
15 |
53 |
2.12 | 5.6 | 74% |
| 3: | Kirk Muyres |
15 |
59 |
2.00 | 4.2 | 83% |
| 2: | Colton Flasch |
16 |
66 |
1.96 | 4.6 | 87% |
| 1: | Dallan Muyres |
16 |
59 |
1.68 | 5.0 | 76% |
| TEAM TOTALS | 62 | 237 | 1.94 | 4.8 | 80% | |
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Steve Laycock
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Steve Laycock
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kevin Koe | ||
| Steve Laycock | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















